NOC NAUKOWCÓW

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Nocy Naukowców, która zaplanowana została na ostatni tydzień września. W ramach wydarzenia koła naukowe Katedry Informatyki i Metod Komputerowych zaplanowały warsztaty tematyczne, które dotyczą różnych dziedzin multimediów – fotografii, sterowania za pomocą technologii Kinect, projektowania w przestrzeni 3D oraz projektowania gier.

Lista zaplanowanych wydarzeń:
1. Magia pikseli, czyli podróż do świata fotografii cyfrowej – warsztaty Adobe Photoshop.
2. „W moim maleńkim świecie” – wernisażem fotograficzny.
3. 3D printing show – nowy wymiar drukowania.
4. Kinect-Fu – pokazy sterowania z użyciem technologii Kinect.
5. Zbuduj swój wirtualny świat z programem SketchUp.
6. Gry animowane od kuchni – stwórz własną grę w Adobe Flash.
7. „Bez nienawiści” – pokaz zwycięskich filmów i animacji oraz finałowa gala konkursu organizowanego przy współpracy z Małopolskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach kampanii Rady Europy „Bez nienawiści” .
8. LanParty – nocne potyczki w grach komputerowych.

Koło Naukowe Nowe Media weźmie czynny udział w zorganizowaniu i przeprowadzeniu 3 wydarzeń – warsztatów z Adobe Photoshop, projektowania w programie SketchUp oraz tworzenia gier w programie Adobe Flash. Warsztaty poprowadzą osoby, które mają duże praktyczne doświadczenie w omawianych programach, i chcą podzielić się swoją wiedzą.

Warsztaty Adobe Photoshop – zajęcia dotyczyć będą cyfrowej obróbki zdjęć fotograficznych, pokazane zostaną optymalne metody działania na konkretnych przykładach.
Warsztaty SketchUp – przedstawienie środowiska pracy poparte praktycznymi przykładami.
Warsztaty Adobe Flash – na zajęciach przedstawione zostaną sposoby realizacji prostych gier komputerowych, wraz z metodami ich publikacji w internecie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach!

  • RSS
  • Facebook