BEZ NIENAWIŚCI

Bez nienawiściPolskie Towarzystwo InformatyczneUniwersytet Pedagogiczny
 

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

Zapraszamy Was do udziału w konkursie filmowym pt. „Bez nienawiści”.

Rada Europy, czyli grupa ludzi pomagających Europejczykom osiągnąć jedność, demokrację i harmonię w życiu społecznym zwróciła naszą uwagę na problem mowy nienawiści w Internecie. Aby przeciwdziałać temu zjawisku rozpoczęto kampanię „Bez nienawiści”. W Polsce wiele organizacji walczących o prawa człowieka oraz o lepsze możliwości rozwoju młodych ludzi w Polsce podjęło ze sobą współpracę, tworząc Koalicję Przeciw Mowie Nienawiści. Zachęcamy do poznania szczegółów na stronie beznienawisci.pl.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Oddział Małopolski Polskiego Towarzystwa Informatycznego jako członkowie Koalicji chcą Wam zaproponować konkurs, w którym opowiecie o swoich doświadczeniach lub pomysłach na przyjazne wypowiedzi w sieci. Opowiedzcie nam swoje historie, przygotujcie krótkie scenki obrazujące problem mowy nienawiści, zróbcie animacje opowiadające o przyjaźni i równości. Szczegóły konkursu możecie sprawdzić w Regulaminie.

Wasze prace będą oceniane przez specjalną komisję, której siłą są studenci z koła naukowego Nowe Media. Z nimi także możecie się kontaktować jeśli będziecie mieli jakieś pytania lub wątpliwości.

Do 8 czerwca czekamy na Wasze zgłoszenia przez specjalny formularz.

Twórcy najlepszych filmów otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Powodzenia!

2 Comments

  1. […] Informatycznego zapraszają nauczycieli oraz  młodzież szkolną do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Bez nienawiści”. Konkurs organizowany jest w ramach kampanii Rady Europy „Bez nienawiści” dotyczącej projektu […]

  2. […] Polskiego Towarzystwa Informatycznego zapraszają Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie filmowym pt. „Bez […]

  • RSS
  • Facebook